- Domėtis procedūros eiga ir ją atliekančiu meistru, jo kompetencija. Juk jis įgyvendins Jūsų svajonę!
- Apskaičiuoti dienas, kad procedūros data nesutaptų su menstruacijomis. Priešingu atveju bus jautru, praščiau įsisavins pigmentą.
- Prieš procedūrą negerti kavos ir juodos arbatos, nes šie gėrimai daro organizmą dirglesnį.
- 3 paras prieš negerti vitamino C, kuris skystina kraują.
- Morališkai nusiteikti, kad po procedūros būsite ryški kelias dienas, neišvengsite paburkimų, patinimų, smulkių hematomų (ne visada), kad truputėlį maus, perštės pažeistą audinį.
- Turėti rezervą laiko iki planuojamos šventės ar išvykimo (7-10 dienų), kol galutinai „išsilukštensite“.
KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI
Spalvos kitimas. Dažniausiai kinta spalvos, sumaišytos iš kelių ilgalaikis makiazas dalių. Nesilaikant maišymo taisyklių, laikui bėgant išryškėja stipriausioji dažų sudėtinė dalis:
- rudi antakiai tampa rausvi;
- grafito spalvos – melsvi;
- smėlio spalvos – oranžiniai, rusvi.
Daugelio spalvų tarpusavyje maišyti negalima. Reikia naudoti neutralizuojančias medžiagas aktyvioms spalvoms „gesinti“. Pvz. rudai spalvai – pilką, pilkai – truputėlį rusvos ir pan.
Jei organizmas sunkiai priima svetimkūnį pigmentą, gali prireikti papildomų korekcijų. Paprastai užtenka vienos. Taip pat papildomų korekcijų reikės, jei oda turi defektų – randų, spuogų, papilomų ir t.t. Procedūrai trukdo seborėja ir kiti odos susirgimai.
Griežtai laikomasi intervalų tarp procedūrų: ne anksčiau kaip po 3 savaičių ir ne vėliau kaip po 3 mėnėsių. Po 3 mėnesių visiškai atsinaujina viršutiniai epidermio sluoksniai, ir meistrui tenka „skintis“ kelią iš naujo. Jei nesilaikoma 3 savaičių intervalo, galima išjudinti dar neįsitvirtinusį pigmentą, pažeisti nesugijusį audinį. Procedūrą patartina atlikti likus ne mažiau kaip 10-14 dienų iki kelionės į šiltuosius kraštus.
Makiažo ilgaamžiškumas sutrumpėja, jei:
- dažnai lankotės saunoje, pirtyje, soliariume. Po šių procedūrų suaktyvėja odos regeneracija, todėl greičiau „suvalgomas“ pigmentas;
- dažų molekulę naikina infraraudonieji spinduliai (pirtys, lempos);
- UV spinduliai taip pat skatina pigmento nykimą;
- odos šlifavimas;
- organizmas silpnai toleruoja svetimkūnius.